Διέλυσε με «τεσσάρα» τη Γιουβέντους η Έμπολι (vid)

Στον απόηχο της τιμωρίας της με αφαίρεση 10 βαθμών, η Γιουβέντους γνώρισε τη συντριβή με 4-1 από την Έμπολι εκτός έδρας και βρίσκεται στην 7η θέση της βαθμολογίας, δυο αγωνιστικές πριν την ολοκλήρωση του πρωταθλήματος.

Οι «μπιανκονέρι» αιφνιδιάστηκαν από το ξεκίνημα, αφού μέσα σε τέσσερα λεπτά δέχθηκαν δυο γκολ. Στο 18’ ο Καπούτο άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους και στο 21’ ο Λουπέρτο σημείωσε το 2-0, που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

{“@context”:”http://schema.org”,”@type”:”VideoObject”,”name”:”Η Έμπολι σοκάρει τη Γιουβέντους με δύο γκολ σε 4′! “,”description”:”Η Έμπολι σοκάρει τη Γιουβέντους με δύο γκολ σε 4′! “,”thumbnailUrl”:”https://isthumbs.glomex.com/dC1icnltcWgyYzByMHgvMjAyMy8wNS8yMi8xOS8zMF8wOV82NDZiYzJjMWE5MTg3LmpwZw==/profile:player-960×540″,”duration”:”PT57S”,”uploadDate”:”2023-05-22T19:29:24.000Z”,”embedUrl”:”https://player.glomex.com/integration/1/iframe-player.html?integrationId=40599z17lbwhjpot&playlistId=v-cst1z1rrv9c9″,”provider”:{“@type”:”Organization”,”name”:”glomex GmbH”,”logo”:{“@type”:”ImageObject”,”url”:”https://player.glomex.com/[email protected]”,”width”:136,”height”:146}},”regionsAllowed”:”GR”}

Στο δεύτερο 45λεπτο η Έμπολι μπήκε με την ίδια… φορά και στο 48’ ο Καπούτο σκόραρε ξανά για το 3-0. Η Γιούβε μείωσε προσωρινά σε 3-1 με τον Κιέζα στο 85’, αλλά στο 90+2’ ήρθε ο Πίκολι για να διαμορφώσει το τελικό 4-1.

{“@context”:”http://schema.org”,”@type”:”VideoObject”,”name”:”Πανωλεθρία για τη Γιουβέντους, ο Καπούτο σκοράρει ξανά για το 3-0!”,”description”:”Πανωλεθρία για τη Γιουβέντους, ο Καπούτο σκοράρει ξανά για το 3-0!”,”thumbnailUrl”:”https://isthumbs.glomex.com/dC1icnltcWgyYzByMHgvMjAyMy8wNS8yMi8yMC8wMl8zM182NDZiY2E1OTU1YTMxLmpwZw==/profile:player-960×540″,”duration”:”PT45S”,”uploadDate”:”2023-05-22T20:01:10.000Z”,”embedUrl”:”https://player.glomex.com/integration/1/iframe-player.html?integrationId=40599z17lbwhjpot&playlistId=v-cst2nk4woll5″,”provider”:{“@type”:”Organization”,”name”:”glomex GmbH”,”logo”:{“@type”:”ImageObject”,”url”:”https://player.glomex.com/[email protected]”,”width”:136,”height”:146}},”regionsAllowed”:”GR”}