WSL: Προβάδισμα 6 βαθμών για τη Γιουνάιτεντ από την Σίτι (vid)

Ένα βήμα πιο κοντά στον τίτλο έκανε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ που πέρασε με 3-2 στις καθυστερήσεις από την Άστον Βίλα.

Το σκορ ήταν ισόπαλο στο 2-2 όταν στο 93ο λεπτό η Μίλι Τέρνερ με κεφαλιά έδωσε τη νίκη στην ομάδα της με τη Γιουνάιτεντ να πλησιάζει στον παρθενικό της τίτλο στο WSL σε ένα ματς όπου η Άστον Βίλα προηγήθηκε 2-0 με δύο γκολ της Ρέιτσελ Ντέιλι.

Με το αποτέλεσμα αυτό η Γιουνάιτεντ προηγείται με διαφορά 6 βαθμών από την συμπολίτισσα Σίτι ενώ στους 7 βαθμούς από την κορυφή βρίσκεται η πρωταθλήτρια Τσέλσι. Η Σίτι αγωνίζεται σήμερα εντός έδρας με αντίπαλο τη Ρέντινγκ ενώ η Τσέλσι θα αντιμετωπίσει την Τετάρτη τη Λίβερπουλ. Επόμενο ματς για τη Γιουνάιτεντ είναι αυτό με την Τότεναμ στις 7 Μαϊου.