WSL: Ξεπέρασε με ανατροπή το εμπόδιο της Ρέντινγκ η Μάντσεστερ Σίτι

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ η Μάντεστερ Σίτι νίκησε 4-1 τη Ρέντινγκ και συνεχίζει στη μάχη για την κατάκτηση του τίτλου.

Στο Academy Stadium η ομάδα του Γκάρεθ Τέιλορ συνέχισε να εντυπωσιάζει καθώς μετά το 6-2 επί της Γουέστ Χαμ την περασμένη εβδομάδα πέτυχε 4 τέρματα απέναντι στην ουραγό Ρέντινγκ αφήνοντας πίσω της την ήττα εκτός έδρας με 2-1 από την Άρσεναλ.

Μόλις στο πρώτο λεπτό η Σάνε Τρελσγκάαρντ έβαλε μπροστά στο σκορ τη φιλοξενούμενη ομάδα με την Σίτι να απαντά στο 15ο λεπτό με την Κλόε Κέλι ενώ στο 20 η γηπεδούχος ομάδα έκανε την ανατροπή με την Χαντίγια Σόου να φτάνει τα 18 γκολ σε 19 συμμετοχές.

Με άλλα δύο γκολ στην επανάληψη η Σίτι παρέμεινε στη μάχη για τον τίτλο καθώς βρίσκεται σε απόσταση τριών βαθμών από την συμπολίτισσα Γιουνάιτεντ και επόμενη αντίπαλός της θα είναι η Λίβερπουλ στις 7 Μαϊου στο Πρέντον Παρκ.