WSL: Απομακρύνθηκε από την τελευταία θέση η Λέστερ (vids)

Με το 4-0 επί της Λίβερπουλ η Λέστερ συνεχίζει τη μάχη για την παραμονή στη Women’s Super League και την επόμενη σεζόν.

Στο King Power η γηπεδούχος ομάδας άνοιξε το σκορ μετά από 15 λεπτά παιχνιδιού με την Τζόσι Γκριν ενώ 6 λεπτά αργότερα το προβάδισμα διπλασιάστηκε με την Κάρι Τζόουνς. Η Λίβερπουλ προχώρησε σε τρεις αλλαγές στο ημίχρονο ωστόσο στο τρίτο λεπτό της επανάληψης η Άσλεϊ Πλάμπτερ έκανε το 3-0 για να βάλει το κερασάκι στην τούρτα η Μίσι Γκόντγουϊν.

Με το αποτέλεσμα αυτό η Λέστερ ανέβηκε από την τελευταία στη 10η θέση ενώ η Λίβερπουλ έμεινε στην 7η. Σε άλλο ματς, αν και χωρίς προπονητή, η Τότεναμ απάντησε δύο φορές στη Μπράιτον με τις ομάδες να έρχονται ισόπαλες με σκορ 2-2. Μετά από 18 αγωνιστικές τελευταία πλέον στο βαθμολογικό πίνακα είναι η Ρέντινγκ με 11 βαθμούς.