Super League 2: Ασταμάτητος ο Πανσερραϊκός, γκέλα για Παναθηναϊκό Β’ (vid)

Συνεχίζει να προελαύνει στον Α’ Όμιλο της Super League 2 ο Πανσερραϊκός, ο οποίος επικράτησε με σκορ 2-0 του Αλμωπού Αριδαίας και παραμένει στην πρώτη θέση, αυξάνοντας τη διαφορά από τους διώκτες του.

Στις Σέρρες, τα «λιοντάρια» άνοιξαν το σκορ στο 27’ με κεφαλιά του πολύπειρου κεντρικού αμυντικού Τάσου Αυλωνίτη ενώ εννέα λεπτά μετά ο Ανδρέας Κατσαντώνης είδε την προσπάθειά του να σταματάει στο δοκάρι. Εν τέλει, η ομάδα του Παύλου Δερμιτζάκη βρήκε και δεύτερο γκολ στο 70’, αυτή τη φορά με σουτ του Αχμέντ Σαΐντ.

{“@context”:”http://schema.org”,”@type”:”VideoObject”,”name”:”Πανσερραϊκός – Αλμωπός Αριδαίας 2-0 | HIGHLIGHTS”,”description”:”Οι καλύτερες φάσεις από τη νίκη του Πανσερραϊκού επί του Αλμωπού Αριδαίας για τη 17η αγωνιστική της Super League 2.”,”thumbnailUrl”:”https://i1thumbs.glomex.com/dC1ibHU1bnRqdHo4bDUvMjAyMy8wNC8wMS8xMi81M18yMV82NDI4Mjk0MTFhYjBmLmpwZw==/profile:player-960×540″,”duration”:”PT4M27S”,”uploadDate”:”2023-04-01T12:56:48.000Z”,”embedUrl”:”https://player.glomex.com/integration/1/iframe-player.html?integrationId=40599z17lbwhjpot&playlistId=v-crlf11pz8lg9″,”provider”:{“@type”:”Organization”,”name”:”glomex GmbH”,”logo”:{“@type”:”ImageObject”,”url”:”https://player.glomex.com/[email protected]”,”width”:136,”height”:146}}}

Ο Παναθηναϊκός έμεινα στο 1-1 με τον προτελευταίο Θεσπρωτό, ο οποίος, μάλιστα κρατούσε τη νίκη μέχρι λίγο πριν το τέλος του αγώνα. Η ομάδα της Ηγουμενίτσας άνοιξε το σκορ με τον Μίνγκο στο 29′, ωστόσο πέντε λεπτά πριν το φινάλε ο Χρήστος Αλμπάνης ισοφάρισε στο τελικό 1-1 για το «τριφύλλι». Αξίζει να αναφερθεί πως πριν την έναρξη του αγώνα τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Γιάννη Κυράστα.