Παρί Σεν Ζερμέν-Ρεμς 1-1: Νέα γκέλα στο 90’+6’ για τους Παριζιάνους (vids)

Δεύτερη συνεχόμενη αποτυχία για την Παρί Σεν Ζερμέν που δέχθηκε την ισοφάριση στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων από τη Ρεμς και δεν μπόρεσε εκ νέου να αυξήσει τη διαφορά της.

Η ομάδα του Γκαλτιέ μετρά δύο ήττες, μία ισοπαλία και μία νίκη στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της, βρίσκεται πάντα στην πρώτη θέση με 48 βαθμούς, ωστόσο έμεινε μόλις στο +3 από τη Λανς και στο +5 από τη Μαρσέιγ που ακολουθούν.

Ο Νεϊμάρ άνοιξε το σκορ στο 51’ μετά από κόντρες στην περιοχή της Ρεμς, στο 59’ όμως ο Βεράτι αντίκρισε την κόκκινη κάρτα με την Παρί να συνεχίζει με δέκα παίκτες.

Η Ρεμς το εκμεταλλεύτηκε όταν πια οι αντίπαλοί της δεν είχαν περιθώρια αντίδρασης, με τον Ντουμπιά να βγάζει μόνο του τον Μπάλογκαν ο οποίος πέρασε και τον Ντοναρούμα για το 1-1, ανεβάζοντας έτσι την ομάδα του στους 26 πόντους.